ניקוי שטיחים

טיפים לניקוי השטיח

ניקיון השטיח תורם רבות לשמירת אורך חייו ושימורו של השטיח. שאיבת השטיח פעם בשבוע תבטיח כי השטיח יהיה נקי מאבק וממזיקים אחרים כגון קרדית האבק, עם זאת בעת ניקוי שטיחים חשוב לשמור על השטיחים. רבים המנקים את השטיח למעשה גורמים להרס השטיח.

מאמר זה יציג את הדרכים בהם תוכלו לשמור על ניקוי השטיח ויחד עם זאת לשמור על אורך חייו של השטיח.

ניקוי שטיחים על ידי שאיבת השטיח שומרת על שטיח נקי, רבים מתפתים לקנות שואבי אבק גדולים וחזקים, מתוך אמונה כי שואבים אלו מנקים את השטיח בצורה יותר טובה משואבי הבית הרגילים שאנו מחזיקים בבית. שימוש לא נכון בשואבי אבק חזקים יכולים לגרום לנזק לשטיח. בעת שאיבת אבק מומלץ להשתמש בשואבי האבק הביתיים, ל ניקוי שטיחים בצורה מקצועית מומלץ להזמין חברה המעניקה שירותי ניקיון לניקוי השטיח. מדי כמה חודשים ניתן להפוך את השטיח על הרצפה, כך שפניו כלפי מטה, הליך זה מאפשר לחול המצטבר בשטיח ליפול לרצפה. כמו כן ישנם תכשירים רבים הניתנים למריחה על גבי השטיח בעת שאיבת השטיח.

בעת ניקוי השטיח אין לתלות את השטיח על חבלים או על החלון, תליית השטיח גורמת לעיוות השטיח. כמו כן אין לחבוט בשטיח בעזרת מקל שטיחים, החבטה בשטיח גורמת לאיבוד האחידות של השטיח. כמו כן לא מומלץ להבריש את השטיח במברשות חזקות, בעבר היה נהוג למרוח חומץ ומים ולהבריש את השטיח. שיטה זו אינה מומלצת מאחר והיא יכולה לגרום להרס שערות השטיח, לשנות את מבנה השער או גרוע מכך להביא להחלשתו.

בעת שטיפת הבית מומלץ לגלגל את השטיח ולהניחו בצד, אין להעמיד את השטיח או לקפלו בחלק בו שוטפים. קיפול השטיח או עמידתו יביאו לגלים בשטיח או לחיתוך השטיח. כמו כן יש להימנע מהרטבת השטיח. במקרה שהשטיח נרטב יש לדאוג לייבשו בהקדם האפשרי. שטיח רטוב יכול ליצור עובש על השטיח. ניתן ייבש את השטיח באמצעות תנור או מפזר חום, אך חשוב לא לקרבו קרוב מדי למקור החום. גם לאחר ניקוי הבית, הנחתם את השטיח, במקרה שהשטיח יוצר גלים ניתן לשים תחתיו יריעה מיוחדת המונעת את התזוזה של השטיח, כמו כן הימנעו מלגרור רהיטים על גבי השטיח. במקרה שנוצרו שקעים במקום שבו הונחו הרהיטים על השטיח ניתן להניח בין הרהיט לשטיח פיסות גומי שימנעו את השקעים על גבי השטיח.

ניקיון השטיחים נעשה באמצעות ציוד ניקוי מיוחד כגון חובטי שטיחים וחומרי ניקוי המתאימים לסוג השטיח וסוג החומר ממנו עשוי השטיח על מנת לשמור על אורך חייו של השטיח. ניתן לנקות את השטיח בצורה יבשה או רטובה.

 

חברות ניקיון מציעות ניקוי שטיחים מקצועי, היתרון של חברות אלו הוא הידע הרב בניקוי שטיחים. התאמת ניקוי השטיח בהתאם לסוג השטיח ולסוג החומר ממנו עשוי השטיח. ביצוע העבודה נעשה בצורה איכותית והשטיח חוזר לבעליו כחדש. הטיפול לו זוכה השטיח שומר על אורך חייו ומחזיר לשטיח את  הרעננות והצבעים וחשוב מכל, השטיח חוזר נקי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.