ניקיון לאחר שיפוץ

דירה לאחר שיפוץ היא דירה שלרוב מלאה פסולת ובעיקר המון אבק שהצטבר לאורך השיפוץ. ולכן ההמלצה היא להזמין שירות ניקיון לאחר שיפוץ לדירה במטרה לנקות את הדירה באופן יסודי שראשית, הדירה תהיה ראויה למגורים ושנית שתוכלו להנות מדירה משופצת ויפה. ולכן בשלב הראשון כדאי מראש לבדוק עם הקבלן מהו צפי סיום השיפוץ של הבית כדי לתאם ניקיון לאחר השיפוץ. בנוסף חשוב לסגור עם הקבלן לפנות את הפסולת של השיפוץ על מנת שחברת ניקיון תוכל לבוא לנקות מבלי להתעכב על פינוי פסולת. לאחר שאנו יודעים מתי צפי סיום השיפוץ כדאי לתאם עם חברת ניקיון לניקיון לאחר השיפוץ. וזאת על מנת לא לבזבז ימים שהדירה עומדת ריקה. בימי הקיץ חשוב להקדים ולהזמין שבוע מראש לפחות על מנת להבטיח שיש מי שיהיה זמין עבורכם ובקיץ כדאי להקדים ולהזמין שבועיים מראש, מאחר שרבים עוברים דירה וזמינות של חברות הניקיון יורדת מאוד.

לפני שאתם מקבלים הצעת מחיר עבור ניקיון הדירה, חשוב שבעל מקצוע יגיע לדירה ויעריך את העבודה. בהתאם  לאופי הניקיון הוא ידע להעריך כמה זמן ידרש לנקות את הדירה, כמה פועלים  להביא ומהו אופי הניקיון, איזה ציוד להביא עימו והאם נדרש לפוליש לרצפות או לא.

החשיבות שאיש מקצוע יבוא לדירה וייתן הצעת מחיר לאחר שהיה בדירה היא כדי למנוע או נעימויות של הקפצות מחיר בעת הניקיון מצד חברת הניקיון. ידוע כי ישנן חברות המציעות מחיר נמוך על מנת למשוך לקוחות אבל ברגע האמת הם יודעים להקפיץ את המחיר בטענות שהניקיון יותר מורכב או שיש תוספות מחיר. הלקוחות, שהזמינו את חברת הניקיון לא פעם המצאות במלכוד מאחר שהזמן שלהם קצר ולרוב הם הזמינו הובלה ואין להם ברירה להסכים להוסיף כסף ונאלצים לשלם תשלומים מופרזים.

חשוב לדאוג שהידרה תהיה מוכנה ליום הניקיון ולא יעשו בה עוד עבודות של הקבלן. ביום הניקיון עצמו, כדאי שתגיעו לדירה ורצוי לעבור עם המנקים בדירה  במטרה לתת דגשים בניקיון.. כך תוכלו לראות את הדירה אם יש עבודות שהקבלן לא ביצע או פגמים שהם לא ינוכסו לחברת הניקיון.

 

מה כולל ניקיון דירה אחרי שיפוץ?

דירה לאחר שיפוץ היא דירה מלאה אבק ואבנים, בסיום העבודה תקבלו דירה חדשה ונקייה. ניקיון דירה לאחר שיפוץ כולל:  תחילה פינוי של כל האבק והלכלוך שנותר בדירה, לאחר מכן יבצעו המנקים ניקיון של טיח, צבע ומריחות רובה, ניקוי של החלונות, תריסים, דלתות, משקופים, שקעים ומפסקים. ניקיון דומה יתבע במקלחת ובשירותים שהדגש הוא על הברקת האמבטיה והכלים הסניטריים. חברת ניקיון אינה אחראית לפנות את הלכלוך של הקבלן ולכן וודאו שהדירה נקייה מזבל ומוכנה לניקוי כדי לחסוך בזמן. בנוסף אם יש צורך בפוליש לרצפות קחו בחשבון שהניקיון אינו כולל את הפוליש ויש לבקש זאת והמחיר בהתאם.

לרוב ניקיון של דירה לאחר שיפוץ לוקח בין יום ליומיים עבודה. תלוי בגודל הדירה וברמת הלכלוך שנותר ולכן חשוב שתשימו לב לתכנון הזמן שלכם במעבר הדירה אם הדירה ריקה קל יותר לנקות אותה ואף לבצע פוליש לרצפה במידת הצורך. במידה ואתם לחוצים בכסף כדאי  להזמין ניקיון כללי שאתם תבצעו את הניקיון בארונות או במטבח.

 

ציוד וזמן עבודה של ניקיון דירה לאחר שיפוץ

חברת ניקיון בעלת ניסיון וכבר ניקתה כמה וכמה דירות ולכן כל נושא של כמה ואיך, לחברת ניקיון שי את הניסיון. חשוב לבחור חברה מקצועית שתדאג לספק ניקיון של הדירה ותדע להשתמש בחומרים המתאימים לדירה, מבחינת קרצוף הרצפות או שימוש בתכשירים להסרת שאריות בניה מבלי לפגום בדירה.

 

בחירה של חברה מקצועית תבטיח כי החברה תשתמש בחומרים איכותיים ולא תפגום בדירה או באריחים שלה. אבל עדין חשוב להדגשי זאת בשיחה הטלפונית ולבקש לדעת מראש באיזה חומרים הולכים להשתמש בניקיון הדירה. שימוש לא כון בחומרים חזקים כדוגמת חומצת לימון יכולה לעשות נזק לרצפות ולכלים הסניטריים, ולכן חשוב לא להתפתות למחיר נמוך שמנסה לקצר את זמן העבודה על ידי שימוש בחומרים חזקים שאמנם מנקים אבל יכולים לגרום נזק למרצפות שלכם. ובכלל חשוב שתגיעו לדירה ותהיו עם היד על הדופק על מה נעשה וכמה.

אז כמה זמן לוקח לנקות דירה? אין ספק שמדובר בעבודה קשה, והמראה בסוף לאחר הניקיון הוא דירה מנצנצת וחדשה. ולכן לרוב קצב העבודה משתנה בהתאם לכלכוך שנותר בדירה וגודל הדירה. דירה ריקה קל יותר לנקות מדירה שיש בה ריהוט, כמו כן, אם הניקיון כולל גם פוליש צריך להוסיף את זמן העבודה. לרוב דירה של ארבעה חדרים יספיק לחברת הניקיון יום אחד לנקות אותה. אבל חשוב שתסגרו עם חברת הניקיון על יום שהם מגיעים ויותר חשוב על זמן עבודה, שלא יגררו אתכם מספר ימים במיוחד שאתם סגרתם עם חברת הובלה או הרכבה של ארונות.

 

פוליש לרצפות

מראה של דירה חדשה הוא מראה של רצפה מבריקה ולכן ההמלצה שלנו היא לבדוק על פוליש לרצפות כחלק מניקוי הדירה ישנם מספר סוגים של פוליש והוא ישפיע רבות על המראה הדירה לאחר השיפוץ

פוליש ווקס – פוליש הכולל מריחה של  חומר שעוותי על הרצפות וקירצוף החומר, המעניק לרצפות את הברק.

פוליש קריסטל– קרצוף הרצפות על ידי החדרת חומרים לשכבה העליונה של הרצפה. פוליש קריסטל מתאים לרצפות שיש בלבד.

ניקיון דירה מקבלן

אין ספק שלקבל מפתח מקבלן זהו חלום, ואכן במקרים רבים הדירה נקיה ונראה שהיא מוכנה למגורים, אבל ברוב המקרים הדירה דורשת ניקיון נוסף של הורדת רובה מהרצפות ומהחלונות, ניקוי אבק של התריסים והחלונות, ניקוי האמבטיה ועוד. על מנת שתוכלו להיכנס לדירה נקיה מומלץ להזמין חברת ניקיון שתיתן את הניקיון היסודי רגע לפני שנכנסים  לדירה. בדירות קבלן שאין מזגנים או שיש רק מטבח קבלן ויש הבוחרים לעשות שיפוצים לפני שנכנסים לדירה כגון הוספת מטבח או התקנת מזגן בדירה, לאחר עבודות אלו יש צורך בניקיון של הדירה. חברת ניקיון תדאג לנקות את הדירה שתבריק עבורכם.

 

מחירים לניקיון דירה אחרי שיפוץ

לסגור מחיר מול חברת ניקיון, חשוב שיכלול הסכם דברים מה כולל בניקיון, אל תבנו על מה שמובן מאליו לכם, לא בטוח שמובן לצד השני. לכן בקרו בדירה ורשמו מה אתם רוצים שינקו, חלונות, תריסים, פאנלים ועוד. מחיר נמוך מדי, עלול להתגלות כמחיר יקר לאחר שתגלו שהניקיון לא כולל אי אלו דברים או טענות כמו המחיר לא כולל ניקיון חדרים,  שהמחיר לא כלל מוצרי ניקוי או לא כולל פוליש וכדומה. מחיר זול עשוי להתגלות כמלכודת והחסכון של חברת הניקיון תבוא לידי ביטוי בניקיון ברמה נמוכה או שימוש בחומרי ניקיון לא איכותיים או לא תקינים כמו חומצות חזקות שאולי יעשו את העבודה אבל עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך.

ניקיון דירת 3 חדרים בגודל 70-90 מ"ר יעלה בין  1,500 – 1,200  ₪ כולל מע"מ. המחיר  לדירת 3 חדרים לא מרוהטת ולא כולל פוליש.

ניקיון דירת 4 חדרים בגודל 90-110 מ"ר יעלה בין 1,700 – 1,200 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ולא כלל פוליש

ניקיון דירת 5 חדרים בגודל 120-140 מ"ר יעלה 2,000 – 1,400 ₪ כולל מע"מ. המחיר כולל דירת 4 חדרים לא מרוהטת ולא כולל פוליש.

כל המחירים הם לדירות אחרי שיפוץ, ובתנאי שמדובר בשיפוץ סטנדרטי ללא כתמים חריגים. בכל אופן תמיד מומלץ לקבל הצעת מחיר על סמך ביקור של בעל המקצוע בדירה.

 הטיפים שלנו

 

הזמינו את חברת הניקיון רק לאחר שהקבלן סיים את עבודתו ופינה את השטח. ניקיון תוך כדי תיקונים לא יביאו תוצאה של בית נקי.

וואו איזה מחיר מציאה , ממש חצי מכל ההצעות שקיבלתי עד עכשיו. אז זהו שזה צריך להדליק לכם נורה אדומה. אתם הייתם מוכנים לעבוד בשביל מחיר זול במיוחד? זה נשמע יותר מדי זול? דלגו עליו כי המחיר יהיה בסופו של יום הרבה יותר יקר. במקרה הטוב המחיר יעלה במקרה או תקבלו עבודה לא מקצועית ובמקרה הרע יהיה לכם נזק בשל שימוש בחומרים שיהרסו לכם את הריצוף או הכלים הסניטריים.  חשוב לקחת חברת ניקיון שקיבלתם המלצות עליה.

שימו לב, במידה וידעו לכם על חומר רגיש כמו עץ למשל, הזהירו את חברת הניקיון מהם הוראות הניקיון, משטחי עץ לא מנקים עם מים, התזת מים על עץ יכול לגרום להתנפחות החומר.

כמו בכל עסקה חשוב לשלם לא לפני שסיימו את העבודה. נהוג לשלם בתחילת העבודה חלק ראשון ואת השאר בסיום העבודה, כך תבטיחו שחברת הניקיון תסיים את העבודה לשביעות רצונכם, אם לא ניקו טוב או לא סיימו תוכלו להתמקח על התשלום, או לבקש שיסיימו את העבודה.

אם בחרתם לבצע גם פוליש לרצפות בדקו איזה סוג פוליש מתאים. פוליש ווקס לא מתאים לרצפות קרמיקה, ופולשי קריסטל אינו מתאים לרצפות מסוג גרניט פורצלן.